Як продовжити життя для книги

Якщо книжка потрапила у воду.

  Швидше поставте мокру книжку (розкривши віялом) у сухому, теплому приміщенні, що добре провітрюється. Склеєні аркуші, перш ніж розгорнути їх, обережно перегинайте то в один,   то в другий бік. Якщо вони не розклеюються,  потримайте над парою. Вологі аркуші перекладіть фільтрувальним або цигарковим папером і наступного дня праскою доведіть їх до повного висихання.

 Якщо забруднилась обкладинка.

         Ледеринову обкладинку книжки можна протерти вологим ватним тампоном, змоченим у розчині прального порошку. Коленкорову обкладинку протирають чорнильною гумкою(ластиком).
Паперову обкладинку не слід чіпати. Вона боїться чищення. Краще її обклеїти новою гарною обкладинкою.

  Якщо забруднилися сторінки.

         Сліди від пальців чи олівця витирають м’якою гумкою. Чорнильні плями найкраще виводити лимонним соком чи лимонною кислотою. Якщо плями не зникають, то застосовують щавлеву кислоту, розбавлену одеколоном: одна частина кислоти на чотири одеколону.  

Сторінки    зім’ялися.

Зім’яту сторінку    книжки кладуть між чистими аркушами і прогладжують  теплою праскою. Не пересушіть сторінки ,інакше вони стануть ламкими .
  

Сторінки  порвалися.

          Надірвану сторінку підклеюють так:
Намазану клеєм смужку цигаркового паперу кладуть (клеєм догори)  під надрив, загинають по краю книжкової сторінки, наклеюють на сторінку. Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору.  
 

А чи  знаєте ви, як потрібно  читати?  

  Запам’ятайте,  будь-ласка:  
  1. Сидіти потрібно лише прямо, не горбитися, бо виростете сутулими. Це негарно і погано для здоров’я. Лежачи теж не читайте, бо від цього псується зір.                
  2. Книга повинна бути добре освітленою. Потрібно, щоб світло падало зверху або з лівої сторони. При слабкому освітленні ваші очі швидко втомлюються. Не забувайте, що їм потрібно давати перепочити.                    
  3. Дуже важливо тримати книгу на відстані не менше 30см. від очей. Варто відміряти лінійкою 30см і запам’ятати цю відстань. Якщо ви будете стежити за цим, згодом це стане звичкою.     
 Дотримуючись цих простих правил, ви значно продовжите життя вашому найкращому другові – книзі, і зовсім не нашкодите своєму здоров’ю.  

  Єдині вимоги до учнів щодо збереження підручників. 

1. Усі, одержані вами, підручники слід утримувати в охайному вигляді .
2.Треба тримати підручники в окремій обкладинці або обгорнути папером.  
3. Не загинайте аркуші, користуйтесь  закладкою.
4. Не слід класти в книгу ніякі предмети.
5. Перш  ніж узяти до рук підручник, вимийте  руки. Підготувавши урок поставте книгу на полицю або покладіть у портфель.  
6. На сторінках підручників робити помітки ручкою або олівцем забороняється 
7. Поводьтеся з підручником так, щоб не було соромно передати його вашим молодшим товаришам. 

Немає коментарів:

Дописати коментар